• Announcements

  • Dawid

   Aktualizacja   04/16/17

   Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach

opozice

Użytkownik
 • Content count

  487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

opozice last won the day on April 6 2017

opozice had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

About opozice

 • Rank
  Starszy Pingwin

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Górny Śląsk / Kraków

Recent Profile Visitors

3780 profile views
 1. Wygrał lepszy. Na co zresztą zanosiło się nie od dziś. Murray z rozchwianą formą. Letang i Kessela generalnie na minus. Malkin nie obudzony. Brassard niewidoczny. Sullivan zbyt mało odważny w szuflowaniu liniami. GMJR nie zabezpieczył tyłów i mięśni na PO. Każdy popełnił jakieś błędy. I OK, sport to nie nauka ścisła, algorytmu na wygrywanie nie ma. Pisanie o jakimś wstydzie to skandal.
 2. Oczywiście, że Kessel zanotował dziś kluczową stratę, która uniemożliwiła nam odrobienie strat po ściągnięciu Murraya. Ale był również współautorem (+Crosby + przypadek) gola, który ustawił nam duży spokój w drugiej tercji (spokój, który pozwolił na CAŁKWOITE zdominowanie Capitals).
 3. Kesel zarobił w tym meczu dwie asysty, z tego jedna mega ważna, także ten, Panowie.. Ale tak w ogóle, to trochę słabo to wyszło. Niby momentami była kosmiczna szybkość z 2016, momentami były dobre blokady strzałów, była ruchliwość, był świetny PP, ale to wszystko nie złożyło się na udany mecz. Defensywa pocisła, Murray słaby występ (Holtby to chociaż porządnie pobronił dziś,), Letang w swojej chimerycznej formie, bottom lines dwie proszę tercje świetnie. Hags na szybkości wyjeżdża solo i era w gacie waląc strzały w Holtbyego sprzed linii gupików. To czego się obawiam, to że w WSH wytworzyła się naprawdę chemia. To są Caps, którzy czując krew, pójdą do końca (dziś to było widać). Dodatkowo, w porównaniu do zeszłych sezonów, udało im się wreszcie połączyć ten ich fizyczny hokej z dużą ruchliwością i szybkością. W defensywie są b.mocni + mają teraz zabójczą kontrę (Kuzniecow ). Wygranie G6 i G7 oczywiście jest do zrobienia. I szczerze w to wierzę. Ale musi naprawdę zajść jakością i mentalna zmiana, ponieważ "Caps won't be Caps this year".
 4. Na żadnej podstawie. Wczoraj takie przekonanie krążyło po TT po hicie z obydwoma nogami oderwanymi od tafli. Ale skoro do teraz nie ma żadnego info o wzywaniu na przesłuchanie, to pewnie go nie zawieszą.
 5. IMHO raczej słaby mecz, wygrany raczej fartem (i totalną amatorszczyzną Capitals w samej końcówce - ROTFL). Nie wiem czy to tylko kwestia fizyczności w grze Caps czy pilnowania naszej czołówki, ale oni grają tak gęsto w defensywie, że naprawdę ciężko wypracować sobie jakąś dobrą pozycję do groźnego strzału. Dodatkowo nie pomaga fakt, że gra i stwarza zagrożenie wyłącznie pierwsza linia, reszta smacznie śpi. O tym co do tej pory w tych PO robi Brassard, wolę nie pisać. Może się jeszcze odnajdzie w tym składzie - pytanie czy to zarzut do samego zawodnika czy do HCMS. Analizując krytycznie, to 2. bramka na farcie, zamieszaniu i błędzie Holtby'ego. Trzecia to empy netter, wiec zawsze się je inaczej ocenia. Daleki jestem od pesymistycznych wizji, w każdym momencie może obudzić się Malkin, a poza tym Crosby, Guentzel i Murray są w stanie sami zanieść nas na swoich plecach do finałów konferencji. Szczególnie, że Oshie pewnie wyłapie zawieszenie na G5. To co MUSI się pojawić, żeby mecze oglądać w mniejszym stresie, to IMHO - większa mobilność podczas gry w osłabieniu (przecież stracona bramka to kryminał); większe poświęcenie i próby blokowania strzałów (jak Horny i Guentzel w końcówce - o to chodzi, to nam dało dwa ostatnie Puchary Stanleya!), znalezienie wreszcie miejsca dla Brassarda (gość musi zacząć strzelać (nie gole, na początku wystarczy, że na bramkę), musi grać dłuższe minuty (wczoraj niespełna 11 minut (sic!)) i musi być lepszy na bulikach. Na razie Brass w tej serii prezentuje się jak center z AHL, niestety.
 6. Nie twierdzę, że wina ZAR-a. Wydaje mi się, że bardziej doświadczony gość ratowałby się bandą właśnie, nawet kosztem sędziego. Nevermind, Wilsona jebać, reakcja ligi musi być.
 7. Wilson, wiadomo, jest gościem do poważnego oklepu mordy, ale - na litość boską - Zach też nie może do niego podjeżdżać jak na spotkanie z calineczką. Pewnie wyszedł brak doświadczenia. Ale jak jedziesz centralnie na gościa, który słynie z polowania na głowę, to nie odsłaniasz sobie szczęki na pełne uderzenie....
 8. Panowie, co Wy tutaj tak rozrabiacie, że Was w komentarzach na nhlw.pl cytują? Trzymamy nerwy na wodzy, seria wyrównana, dwa mecze w PIT, spokojnie wskoczymy do III rundy (swoją drogą, w brackecie typowałem, że wskoczą tam Caps ).
 9. Ja wpadam, ale jak mi droga z Górnego Śląska nie siądzie, to mogę się spóźnić na pierwszą tercję paręnaście minut.
 10. Listopad 2017

  Pracuję w takiej branży, że zawsze końcówka roku jest mega ciężka. Przy pracy w trybie 12-14h na dobę dosyć ciężko zarwać nockę w tygodniu. Ostatnio zarwałem dla oglądania 6 inningów z G7 w finale World Series i dwa dni odchorowywałem Ale dziś twardo oglądam pełni nadziei, że nie zasnę.
 11. Gadżety 2018

  Dawid, z poziomu strony głównej forum nie widać, w którym dziale się pojawiły nowe posty. To tak btw. Jeśli chodzi o gadżety. Na pewno podkładki pod kubki byłyby super. Miałem ze dwie ze starym logo penguins.pl jeszcze (logo PP wpisane w okrąg i tło z polską flagą), ale wszystkie się totalnie zużyły. Wiem, że jesteś sceptyczny, ale marzą mi się szklanki do piwa z logo penguins.pl. I to w typie shaker lub nonic
 12. Gadżety 2018

  Rejczel
 13. Propozycje dot. portalu

  Również nie widzę wyróżnienia nieczytanych postów z poziomu strony głownej (podświetlenie działu z nieczytanymi postami itd.). Oraz nie jestem w stanie zalogować się przez Tapatalka
 14. Preseason 2017

  OK, czas się wybudzić ze snu letniego. Zdarzyło się coś ciekawego w preseason (hehe), o czym powinienem wiedzieć?
 15. Offseason 2017

  Sorry, bo ostatnio nie śledzę w ogóle newsów - jak z tymi arbitrażami? Kiedy można spodziewać się jakichś wieści?