• Ogłoszenia

• Dawid

Aktualizacja   2017.04.16

Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach
Eiro

Yahoo! Sports Fantasy Hockey

Recommended Posts

Eiro    18

Witam!

Jest ktoś chętny do gry w Fantasy Hockey? Grał już ktoś w coś takiego?

Tak myśleliśmy z Dawidem, czy nie założyć tam ligi.

PS

Temat czysto informacyjny

DRAFT ONLINE: 23 LUTY, GODZINA 19 !!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Najgorzej będzie z początkiem- draft :D Trzeba będzie losować i tyle. Jakby zebrało się tak z 8-10 osób to chyba można zaczynać.

Zobaczymy czy ktoś w to bawił. Jak nie, to podbiję do znajomego wyjaśnić co i jak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Kolega opisał to:

Dobra to tak: masz swoją drużynę złożoną z graczy NHL wybranych podczas draftu, a później i też wymian między graczami (włączając w to wymiany pickami). Jeden "mecz" trwa tydzień i rywalizujecie w kilku statystykach - zależnych od ligii -, ale większość lig ma : bramki, asysty, bloki, hity, PIM, +/-, PPP, SHP, FOW, a w przypadku bramkarzy : GAA, SO, W, SV% i jeszcze jedna, zapomniałem teraz. Graczy wystawiasz na pozycję - też od ligii zależy ile tych pozycji - w yahoo np. mam 3C, 3LW, 3RW, 4D, 1 UTIL, 2G. A w ESPN 2LW, 2RW, 2C, 4D, 2 UTIL, 2 G. Tak, gram w dwóch ligach :D Na pozycji UTIL umieszczasz zawodnika grającego na jakiejkolwiek pozycji prócz bramkarz. No i tak sobie gracie, jak Ci taki Iginla strzeli bramkę, a Timonen 3 to masz łącznie 4 :D I tak dalej przez cały tydzień. Czasem trzeba pomyśleć kogo wystawić, bo jak tego dnia gra Ci cały zespół (bywają dni, że jest z 10 meczów NHL jednego dnia), a Ty możesz okresloną liczbę wystawić to trzeba się zastanowić kto może zagrać lepiej, na jakich statystykach Ci zależy i tak dalej. Wiele lig ma jeszcze opcję keepera. Keeper to zawodnicy których zatrzymujesz po sezonie, reszta leci do draftu. I co roku jest draft. Liczba zawodników, których możesz keepować zależy od ligi. ;)

Edit:

Na iPhone'a jest specjalna aplikacja z Yahoo!. Podejrzewam, że na androida też jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Łukasz    0

ciekawe, mógłbym się pobawić, lubię takie zabaweczki online :D tylko że jako niezbyt ogarniam te skróty to można by było na początek jakiś poradnik z ich rozwinięciem strzelić, a tak to supcio :D

ps. jestem za :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Od kilku lat ciekawiło mnie to fantasy nhl czy nba, ale nigdy nie było wystarczającej motywacji, by zapoznać się z zasadami. Jestem ogólnie za, o ile ktoś da tu pełne zasady co, kto i jak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Panie i Panowie, dajcie jeszcze troszeczkę czasu. Kolega mi to pomoże ogarnąć jutro i też naskrobię jakiś regulamin.

Napewno będziemy draftowali offline i nie będzie salary cap.

Na razie czekam na propozycje;

1. Jak ustalamy kolejność w drafcie? Potem będzie łatwo, bo wg miejsc zajętych w sezonie.

2. Ilu zawodników w drużynie?

Proppnuję 2 LW, 2C, 2RW, 4D i 2G.

Jeszcze jedno: Jak ktoś się zadeklaruje to musi aktywnie uczestniczyć w lidze. Martwej ligi Fantasy nie będę prowadził. Najlepiej jakby 10 osob było.

Będę ten post edytowal i dopisywał chętnych.

Lista chętnych:

1.Eiro

2.Znajomy, ktory pomoże mi to ogarniać. Niedługo pojawi się na forum.

3.Dawid

4.Aduu(?)

5.hmmmmm

6.Beanie

7.Kolejny znajomy, konto w krotce bedzie miał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Draft offline ? Kurde, fajnie by było zrobić online, choć wiem, że to problem ze zgraniem ludzi. Ale raz można by się zebrać razem i jakby był limit czasowy na wybór, to wtedy idealna sprawa i super zabawa.

Do punktu 1. nie mam pomysłu. Najlepiej jakieś losowanie, pytanie tylko: jak?

2. Zasady, zasady, zasady :) Bo w tej chwili nawet nie wiem ile osób punkuje, jak się wygrywa mecze itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Właśnie z czasem moze być kłopot, ale jak sie zadeklarujecie, że będziecie to zrobimy online.

Pkt będą naliczane tak jak w tym cytacie. Więcej szczegółów jutro, bo popołudniu bawie się w montowane ligi.

Na razie jeszcze 4 osoby muszą się znaleźć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    60

Ogarniaj ogarniaj ;) Czekamy na nowych. Dzisiaj popiszemy do ludzi i kogoś zachęcimy jeszcze. Liczba zawodników OK, a draft może jakieś losowanie zrobimy ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Nie ciesz się, jeden to kibic Rangers, drugi Devils :D kombinuj z tymi ludźmi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    60

Wszyscy jesteśmy jedną, wielką hokejową bracią! 

No namawiaj kogoś Ty też :P I zasady pisz bo masz wolne dziś xD 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

Witam.

Liga gotowa, przed chwilą założyłem. Mam na imię Michał. Link do ligi znajduje się tutaj http://hockey.fantasysports.yahoo.com/hockey/94727

Hasło: polishpenguins

O ustawieniach jest wszystko w zakładce "settings/scoring". Generalnie jest bez udziwnień.

Mam spore doświadczenie w komisarzowanie lig NFL (5 sezonów) i NBA (3 sezony). W fantasy NHL grałem już rok temu dość przelotnie, od tego roku już na poważnie, ale na ESPN. Yahoo! wiele się nie różni w kwestii punktowania itd.

Jeśli będzie problem z zarejestrowaniem się to jest opcja zaproszeń. Czyli dajecie mi cynk, podajecie swojego maila, z tym że nie wiem czy maila osobistego czy maila Y!, ja was zapraszam do ligi i jesteście zapisani.

Mam nadzieję, że gracze okażą się aktywni :) Nie ma nic gorszego niż "martwa" liga. Trade'y, walka o wolnych agentów i na biężąco reagowanie na sytuację w drużynie to to,co najlepsze w fantasy :)

DRAFT OFICJALNIE O 19:00 W SOBOTĘ 23 LUTEGO

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    60

Zarejestrowany ;) Dobrze było gdyby ktoś tak chociaż pokrótce przedstawił dokładniej sposób gry etc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    60

Przełóżcie draft z tej soboty o 19 ;) Nie dam rady o tej porze, zresztą pewnie większość też. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Kurde, a ja myślałem, że akurat sobota 19 będzie pasować. Może wtedy niedziela wieczór ?

No i w dalszym ciągu potrzeba regulaminu, sposobu punktowania, itp. Bo np. mi nic się nie rozjaśniło. To, że ktoś zdobywa punkty za gole, asysty jest dla mnie oczywiste. Ale np. czy lepiej draftować obrońcę, który strzela sporo goli, czy takiego którego drużyna mało traci, już nie. A zagadek jest sporo(co jak ktoś nie zagra, itp.)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

czy lepiej draftować obrońcę, który strzela sporo goli, czy takiego którego drużyna mało traci, już nie

To już zależy od Ciebie. Można ustawić, ze oprócz punktów w ofensywie zawodnik zbiera też pkt za blokowanie strzałów i hitowanie. 

Więc Twój wybór czy wolisz dajmy na to Letanga czy Chare.

Na resztę odpowie Michał.

Za to się zdobywa pkt w meczu: 

Forwards/Defensemen Stat Categories:    Goals (G), Assists (A), Plus/Minus (+/-), Penalty Minutes (PIM), Powerplay Points (PPP), Shorthanded Points (SHP), Game-Winning Goals (GWG), Shots on Goal (SOG)

Goaltenders Stat Categories:    Wins (W), Goals Against Average (GAA), Save Percentage (SV%), Shutouts (SHO)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

Punkty przyznawane są wg zasad Yahoo!, których akurat nie mogłem zmienić w tym przypadku. Standard jest zazwyczaj taki:

3 pkt - gol

2 pkt - asysta

2 pkt dodatkowe za gol w osłabieniu

1 pkt dodatkowy do wszystkiego za gole, asysty w przewadze

nie wiem natomiast jak wygląda sprawa penalty minutes, ale najczęściej 4 minuty to -0,6 pkt na ESPN przynajmniej

Te punktacje są niezależne od pozycji

Bramkarze:

win 3 pkt

SO 5 pkt

stracony gol -1

10% saves - 0,2 pkt, czyli 1,8 pkt za 90% np.

generalnie ja bardziej ogarniam ESPN, ale nie da się już tam zakładać lig, bo jest za późno, stąd decyzja o Y!

Co do Draftu najwyżej zazwyczaj idą goście jak Malkin, Ovi itd, ale w top 10 na pewno będzie ze dwóch topowych goalies, może co najwyżej jeden defenseman. Podczas Draftu będzie widać takie "prognozy" ile dany gracz nastuka pkt w tym sezonie, a że mamy już sezon to może nawet będzie dostęp do tegorocznych statów w Draft roomie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Dawid psujesz zabawę.

Rozumiem za co zdobywa się punkty. Ale własnie chodziło mi o to, czy tak samo punktowane u obrońcy jest strzelanie bramek, co ich nie tracenie. Na przykładzie, we wszystkich piłkarskich tego typu zabawach, obrońca za strzeloną bramkę dostawał więcej punktów niż napastnik.

Czyli wychodzi na to, że spotkanie(trwa tydzień) wygrywa drużyna, która zdobyła łącznie więcej punktów ? Nie ma znaczenia, że np. moi zawodnicy strzelili 20 bramek, a rywala 2, gdzie ja miałem 2 asysty a on 22 ?

Kolejne, kadrę ustala się raz na tydzień ? Co w przypadku, gdy w trakcie tygodnia zawodnik będzie kontuzjowany/usiądzie na ławce ?

Co w przypadku, jeżeli mam w drużynie powiedzmy 3 osoby z jednej ekipy i ów drużyna zagra np. tylko 2 mecze w tygodniu, a przeciwnik jest w podobnej sytuacji, tylko tamta drużyna gra 4 spotkania ?

edit:. Na coś wyżej już dostałem odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że tylko bramkarzom odejmowane są punkty za stracone bramki, obrońcom już nie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta