• Ogłoszenia

• Dawid

Aktualizacja   2017.04.16

Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach
Dawid

Ogólna dyskusja

Recommended Posts

Dawid    59

Żeby już nie zaśmiecać poprzednich tematów utwórzmy nowy. Tutaj prowadźmy tylko luźną dyskusję na temat ligi ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

No to dziś rozpoczynamy zmagania. Przy okazji odrzucilem pierwszą propozycję wymiany (pozdrawiam hmmmmm :D )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

5 dni ? Szok. Rozumiem jeden dzień, ale aż 5 dni czekać, by trade się dokonał to lekkie przegięcie. Zwłaszcza patrząc na to, że sezon już trochę trwa i do tego jest skrócony. Działania z Free Agency też tak długo będą trwać ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Co prawda chyba jesteś moim rywalem w pierwszej kolejce, ale postaram się pomóc.

Więc wydraftowałeś sobie ekipkę, która będzie Tobie zbierać punkty. 13 starterów i 5 rezerwowych. Zmiany w składzie robisz w zakładce "My team" -> "Roster". Tam masz kalendarz. Najlepiej rotować składem codziennie patrząc na to, którzy zawodnicy w danym dniu mają spotkanie(jak grają danego dnia to jest obok napisane z kim i o której). Zawodnicy punktują według tego, co jest napisane w innym temacie, ale liczą się ich statystyki z prawdziwych spotkań. Spotkanie trwa tydzień i zsumowane są wszystkie punkty zdobyte przez WYSTAWIONYCH W DANYCH DNIACH zawodników w wybranych kategoriach. Czyli jak np. zostawisz na ławce dziś Richardsa i Williamsa, to nawet jak walną po hattricku - Ty nie zdobędziesz za to punktów. Mecz wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów.

Bierzesz pod uwagę wszystkie kontuzje, wymiany itp. Sam również możesz robić transfery, wyrzucać zawodników na waivers i brać innych z wolnych agentów, ale trzeba robić to z głową, gdyż jak kogoś poślesz na waivers to inna drużyna może go przechwycić. 

Chyba dosyć jasno wyjaśnione podstawy.

Wyprzedzając następne pytanie: na pozycję Util wstawiasz obojętnie jakiego zawodnika z pola. Czyli np. W składzie na dany dzień jest 4 obrońców, ale z mojego rosteru gra dziś pięciu. Dlatego na "util" gra dziś u mnie obrońca. Jak jutro będzie grało 3 centrów(2 miejsca w skladzie), to jeden wejdzie na pozycję util. Wszystko po to, by każdego dnia zgarnąć jak najwięcej punktów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

Nawet bardzo jasno. Ogólnie warto też śledzić NHL i patrzeć kto w jakiej jest formie, no ale zaglądanie codziennie na stronę yahoo i dokonywanie tam roszad to podstawa.

Jak kogoś wydraftowałeś z statusem IR to możesz się go powoli pozbyć.  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Z tym usuwaniem IR bym nie przesadzał :) Zależy kto jaką kontuzję ma. Gienia np. bym się nie pozbywał, bo nie jest powiedziane, że za tydzień-dwa nie powróci. Reimer jest na IR, ale kwestia dwóch-trzech spotkań i ma ponownie grać. Ale jak ktoś ma Spezzę i Karlssona, którzy w tym sezonie już nie zagrają (Jankes nie ogarnia zabawy chyba), to wywalałbym ich czym prędzej i szukał wśród free agency kogoś konkretnego, kto według naszej punktacji będzie najlepszym rozwiązanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

Tak jak pisałem na Yahoo, trade dochodzi do skutku po zakończeniu meczu tygodniowego, krótko mówiąc w poniedziałki rano. Nie mam na to wpływu i tak jest w każdym fantasy :) Mogliście zaczekać do soboty np jak nie chcecie wyczekiwać poniedziałku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

A z free agency jeśli ktoś jest waiversem to trwa to 2 dni i prawo do niego ma w pierwszej kolejności drużyna ze słabszym bilansem, jeśli więcej niż jedna po niego się zgłosi.
Zwykły wolny agent to kwestia minuty.

Do wtorku jednak wszyscy są waiversami, gdyż jest tuż po Drafcie i też tego nie mogę zmienić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

Ogłaszam wszem i wobec: Potrzebuje bramkarza, jest ktoś chętny na trade?

U mnie lista dostępnych na 100% to Jagr, Ribeiro i Bieksa, ale jestem skłonny wymienić kogoś innego jeśli oferta będzie korzystna i nie stracę na niej ;)

Napisałem na jeszcze yahoo po ang, może się ESTRANGED pokusi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

No ale... Mecz się kończy w niedzielę, a na Yahoo pisze, że transfer wejdzie w życie w piątek. Hmm? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

No ale... Mecz się kończy w niedzielę, a na Yahoo pisze, że transfer wejdzie w życie w piątek. Hmm? 

To ja już nie wiem, nie ma nigdzie ustawień od długości trade. Na ESPN z tego co kojarzę było przed następną kolejką.

Chyba że jest normalnie 3 dni, ale że pierwsze dwa jeszcze mają poblokowane transakcje (każdy to waiver wśród wolnych agentów), to się przedłuża do 5.

Wiem jedno - za rok liga na ESPN ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eiro    18

ESPN tez tak uwazam ;) Oby tylko aplikację na telefon zrobili.

Michał, a tymczasem War Pt. 2 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal26    1

Na jakiej zasadzie będzie przeliczana ligowa tabela? 

Jak wygrasz mecz (tydzień), to dostajesz zwycięstwo więc po tym tygodni będziesz miał bilans 1-0 lub 0-1. Są dwie dywizje. Do playoffów wchodzą dwaj zwycięzcy dywizji i dwie inne drużyny z najlepszymi bilansami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.