• Ogłoszenia

• Dawid

Aktualizacja   2017.04.16

Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach
hmmmmm

Popularność hokeja w Polsce

Recommended Posts

hmmmmm    8

Mocno bym się spierał o to, czy snooker jest mniej popularny od hokeja w naszym kraju. Do Gdyni drugi rok z rzędu zjechały czołowe gwiazdy tej dyscypliny, co można śledzić na Eurosporcie. Podobny przykład hokeja ? :)

Kolarstwo powoli wybudza się ze snu, więc będzie o czym pisać. Choć już na uwagę zasługuje dobre (8.) miejsce Bodnara w Dubai Tour.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
godzik    14

Czyli po jednym zjechaniu gwiazd snookera uznajemy, że jest popularny w kraju? Ile nazwisk polskich snookerzystów potrafiłbyś od ręki wymienić, a ilu hokeistów? ;)

Organizacja turnieju to biznes, zauważ na relacjach z Gdyni, że trybuny są puste. Nie znam cen, ale pewnie bilety na to nie są drogie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Biznes ma to do siebie, że musi mieć racjonalne przesłanki, by się przynajmniej zwracał. Gdyby nie było zapotrzebowania, to nie byłoby turnieju.  Słyszałeś o mistrzostwach świata w curlingu, krykiecie czy polo w Polsce ? Bądź o mocnych światowych turniejach ? Nie, bo są to sporty w Polsce mało popularne. Jeżeli zawody Snookera odbywają się kolejny raz w Polsce, to oznacza, że ten sport rozrasta się u

nas, a także, że organizacja pierwszego turnieju musiała pasować i stronie gdyńskiej, i światowemu związkowi.

Sprawdziłem szybko i bilety na dzień jutrzejszy to wydatek 100-125 zł. Czyli dwa poprzednie dni pewnie były podobne, ewentualnie taniej wyszedłby karnet na wszystkie. Dalej uważasz, że nie są drogie ?

Nazwisk w zasadzie żadnych nie wymienię z jednej i drugiej strony. I czego to ma dowodzić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Majhell    5

Witam kolegę, imiennika :)

Od razu widze ciekawą dyskusję nie na temat hokeja, w którą mogę się włączyć.

Kolarstwo i snooker, dla kogoś kto się tym nie pasjonuje/nie kibicuje komuś, powinno być podobnie nudne :P

Jeżeli chodzi o turniej w Gdyni, cieszy się sporą popularnością wśród moich znajomych. W czwartek było mało ludzi, bo był dzień pracujący. Teraz już trybuny są pełniejsze, zdecydowanie ma zainteresowanie. Poza tym w Gdańsku trwa turniej EIHC, dobrze obsadzony i na niezłym poziomie gra. Imprezy ze sobą trochę kolidują, ale chętnych nadal nie brakuje na żadnej z hal :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
godzik    14

Nazwisk w zasadzie żadnych nie wymienię z jednej i drugiej strony. I czego to ma dowodzić ?

Ma to dowodzić, że na siłę próbujesz przecisnąć swoje racje, albo zwyczajnie jesteś ignorantem, chociaż nie podejrzewałem Cię o to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pershing    1

Zdziwilibyście się wszyscy ilu ludzi śledzi snookera w Polsce. Kiedyś sami komentatorzy podkreślali, że któryś z finałów MŚ ponad 100k ludzi w samej Polsce oglądało. Jak na tak niszowy sport to wynik całkiem całkiem.

Co do Bodnara i wyścigu gdzieś tam, to nie śledzę. Dla mnie sezon zaczyna się od Mediolan - San Remo. Ale zawsze na plus, że Maciej sobie radzi dobrze. Tym bardziej teraz jak w Cannondale w zasadzie został tylko Sagan do robienia wyników. Nibali dawno się stamtąd zmył, a Basso to już nie ten Basso z 2010 i pamiętnego Giro, jednego z najlepszych wielkich tourów ostatnich 20 lat (?). Przyszłością jest Moser, ale to jeszcze kilka lat trzeba czekać na jego najlepsze wyścigi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Ma to dowodzić, że na siłę próbujesz przecisnąć swoje racje, albo zwyczajnie jesteś ignorantem, chociaż nie podejrzewałem Cię o to.

Dobrze. Z polskich snookerzystów kojarzę Filipiaka (małolat, sporo swego czasu o nim było w mediach) oraz dzisiaj oglądałem Stefanowa, który też ma ponoć niezły potencjał. Z kolei jeżeli chodzi o hokeistów to Laszkiewicz, chyba Słaboń, coś mi tam świta jakiś bramkarz, ale przypomnieć sobie nie mogę. I co Tobie wyszło z tej kalkulacji, bo dalej nie widzę w tym sensu ?

Jedyną osobą, która na siłę próbuje bronić argumentów na tym forum jesteś Ty. Przyznała to już chyba większość aktywnych w poszczególnych tematach, których nie chce mi się teraz szukać, bo szkoda na to czasu. Do tego kilkukrotnie jak na dłoni wychodziło, że po prostu albo nie znasz się na sporcie (jak to było,,,bramkarz w piłce ma większe szanse na obronę sam na sam niż w hokeju ? :D ), albo po prostu na siłę starasz się być kontrowersyjny i uparty w swoich poglądach, przez co dłuższa dyskusja nie ma z Tobą sensu, co również można było zaobserwować niejednokrotnie na tym forum.

Dwie inne osoby napisały wyżej, iż snooker w Polsce może nie jest jakiś super popularny, ale na pewno daleko mu do niszy, a do tego stale się rozwija. Możesz to powiedzieć o hokeju w Polsce ? Słaba liga na którą niewiele osób chodzi, transmitowana w najsłabszej stacji sportowej w kraju (tvp sport), reprezentacja na niskim poziomie, którą też nie jest nikt zainteresowany, a także brak możliwości oglądania najlepszej ligi świata, z której raz na jakiś czas pokazują urywki w serwisach sportowych. Rzeczywiście w chuj popularny sport i jestem totalnym ignorantem :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Ale snooker i hokej to dwa inne światy. Porównujemy sport, który ma własną ligę, turnieje międzynarodowe do sportu, który w Polsce ma zapewne kilka krajowych i jeden międzynarodowy turniej. Polska liga jest jaka jest, ale mecze w TV śledzi po ok. 30-40 tys osób, a na jedną kolejkę idzie to około 10 tysięcy. Poziom hokeja jest jaki jest, ale umówmy się, że gdyby decyzję nt. ramówki Eurosportu nie szły odgórnie z Francji to zapewne nikt w Polsce by praw do transmisji tej dyscypliny nie kupił. To lipne TVP Sport jednak płaci IIHF za MŚ Elity i Dywizji (widocznie się opłaca). To moja prywatna opinia - bez spiny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
godzik    14

Dobrze. Z polskich snookerzystów kojarzę Filipiaka (małolat, sporo swego czasu o nim było w mediach) oraz dzisiaj oglądałem Stefanowa, który też ma ponoć niezły potencjał. Z kolei jeżeli chodzi o hokeistów to Laszkiewicz, chyba Słaboń, coś mi tam świta jakiś bramkarz, ale przypomnieć sobie nie mogę. I co Tobie wyszło z tej kalkulacji, bo dalej nie widzę w tym sensu ?

Rzeczywiście, interesujesz się ligą NHL, ale nazwiska Oliwa, czy Czerkawski również są Ci obce? ;)

I przestańcie wreszcie przeinaczać moje wypowiedzi, by wychodziło, że jestem skrajnie do czegoś uprzedzony, czy mówię półżartem na poważne tematy (bo tak zwykle jest).

Dwie inne osoby napisały wyżej, iż snooker w Polsce może nie jest jakiś super popularny, ale na pewno daleko mu do niszy

Nie padło z mojej strony określenie "nisza", tylko "mniejsza popularność".

a do tego stale się rozwija. Możesz to powiedzieć o hokeju w Polsce?

Owszem, mogę to powiedzieć. Z każdym rokiem widzę więcej kilkuletnich chłopców grających w klubowych juniorach, coraz lepszych mamy juniorów wchodzących w ligę seniorów (ostatnio Guzik podpisywał umowę z którymś Ukraińskim klubem na grę w KHL). Rozwój jest bardzo nikły i zbyt powolny, ale w ostatnich 2-3 latach zauważalny.

I ja chętnie podyskutuję na każdy temat, ale niech to będzie dyskusja, a nie zarzucanie mi w każdym poście, że na niczym się nie znam i nie przyjmuję argumentów etc.

Dawid, zawsze bez spiny, jest wolny weekend i szkoda czasu na nerwy ^_^

W sumie nie wiedziałem, że Francuzi ustalają ramówkę Eurosportu. Nareszcie coś zrobili dobrze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Co do tego rozwoju hokeja to godzika poprę. Od nowego sezonu ma być polsko-słowacka drużyna w lidze MHL (młodzieżowa rosyjska). Nazywać się mają Polish Eagles czy jakoś tak. Podobno ma być wznowiona idea założenia drużyny KHL w Gdańsku. Poza tym powoli widać pracę Zacharkina z kadrą i Parfianowa z SMSem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Rzeczywiście, interesujesz się ligą NHL, ale nazwiska Oliwa, czy Czerkawski również są Ci obce? ;)

O czym Ty piszesz ? Mówimy o obecnej popularności, czy o tym co było lat temu kilka/kilkanaście ? Nic nie pisałem o dawniejszych czasach, gdzie doskonale pamiętam mecz Polski z gwiazdami NHL, czy transmisje NHL w polskich stacjach. Mówimy o tu i teraz. Może przytoczysz jeszcze spotkania Polska - ZSRR ?

I przestańcie wreszcie przeinaczać moje wypowiedzi, by wychodziło, że jestem skrajnie do czegoś uprzedzony, czy mówię półżartem na poważne tematy (bo tak zwykle jest).

Wszyscy są źli i zawsze przeciwko Tobie przeinaczają wypowiedzi. A może jednak problem nie jest "we wszystkich"... ?

Nie padło z mojej strony określenie "nisza", tylko "mniejsza popularność".

Chcesz być dokładny - dobra. Poproszę o jakikolwiek dowód mniejszej popularności snookera od hokeja w Polsce. Na dole wiadomości jest sporo o popularności hokeja i oglądalności, więc ja jestem w stanie poprzeć swoje tezy argumentami. Wykaż się tym samym.

Owszem, mogę to powiedzieć. Z każdym rokiem widzę więcej kilkuletnich chłopców grających w klubowych juniorach, coraz lepszych mamy juniorów wchodzących w ligę seniorów (ostatnio Guzik podpisywał umowę z którymś Ukraińskim klubem na grę w KHL). Rozwój jest bardzo nikły i zbyt powolny, ale w ostatnich 2-3 latach zauważalny.

Może i hokej w Polsce się rozwija, nie neguję tego w takim razie. Nie przekłada się to jednak w żadnym wypadku na rozwój zainteresowania nim w kraju.

Ale snooker i hokej to dwa inne światy. Porównujemy sport, który ma własną ligę, turnieje międzynarodowe do sportu, który w Polsce ma zapewne kilka krajowych i jeden międzynarodowy turniej. Polska liga jest jaka jest, ale mecze w TV śledzi po ok. 30-40 tys osób, a na jedną kolejkę idzie to około 10 tysięcy. Poziom hokeja jest jaki jest, ale umówmy się, że gdyby decyzję nt. ramówki Eurosportu nie szły odgórnie z Francji to zapewne nikt w Polsce by praw do transmisji tej dyscypliny nie kupił. To lipne TVP Sport jednak płaci IIHF za MŚ Elity i Dywizji (widocznie się opłaca). To moja prywatna opinia - bez spiny. 

Miałem już napisany piękny post, który się skasował, więc teraz postaram się to odtworzyć. Oczywiście ciężko dokonywać takiego porównania, ale fakty mówią same za siebie. TVP Sport jest stacją, która przegrywa wszystkie ważniejsze pojedynki z konkurencją, gdyż zwyczajnie publiczna nie ma(lub nie chce dawać, rozmowa na temat TVP to zupełnie inna bajka) pieniędzy na sport. W ostatnich latach TVP straciła praktycznie wszystkie liczące się rozgrywki(nie liczę sportów zimowych, które robią wyniki publicznej, olimpiady, która z tego co pamiętam to musi być w otwartej telewizji, a także lekkiej atletyki - chociaż Golden League ma C+) i nie ma w tym przypadku. Dotyczy to także polskich rozgrywek (w ostatnich latach żużel, kosz mężczyzn). I teraz pytanie za 100 punktów: czy TVP Sport jest związane miłością na całe życie z hokejem i PLH oraz rozgrywki międzynarodowe wolą być z publiczną za wszelką cenę, czy po prostu konkurencja, która dogłębnie analizuje i penetruje rynek sportowy uznała, iż hokej w Polsce jest sportem o bardzo słabej oglądalności i nie opłaca się w niego inwestować przebijając ofertę TVPS ? Jest jeszcze trzecia opcja: konkurencja daje TVP zarobić, gdyż sama ma wystarczająco duże przychody :D Nie mam czasu wyszukiwać dokładnych informacji i mam jedynie wyniki oglądalności hokeja z 2010 roku, gdzie publiczna chwali się wzrostem oglądalności hokeja. Otóż w tamtym okresie średnia jednego spotkania wynosiła 20 tys. odbiorców(a przypominam, że był to wzrost). Przed chwilą przeczytałem, że średnia jednego odcinku Warsaw Shore wynosiła 175 tys., a to przekładało się i tak na jedyne 3.5% oglądających w wieku 16-49. Żeby bardziej to zobrazować dodam, że konkurująca z WS, Eska TV(ogląda to ktoś... ?) miała w tym samym czasie oglądalność na poziomie 31 tys. a 4fun.tv 22 tys.

Oczywiście takie porównania nie są miarodajne, gdyż na ratingi wpływ ma godzina, dzień, stopień dostępności stacji itd. Przytaczając te liczby miałem na celu pokazać, czym jest te 20 tys. w skali ogólnokrajowej. I zaufaj, gdyby decyzje odnośnie ramówki miał obecnie podejmować polski oddział, to snooker może nie byłby głównym priorytetem, ale na pewno istotną częścią ogólnej ramówki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Przyznam, że masz sporo racji, ale pamiętam, że Snopek kiedyś w czasie transmisji z MŚ Dywizji 1B z udziałem Polaków (chyba to były te MŚ w Krynicy) mówił, że ostatni mecz Polaków śledziło 80 tyś. osób. Przecież z tego co pamiętam to Polsat Sport przegrał rywalizację z TVP Sport o umowę na transmisję hokejowych MŚ Elity i Dywizji Polaków. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
hmmmmm    8

Mówić na antenie można sporo, ale nie zawsze przekłada się to na rzeczywistość :) Może i taka oglądalność była, ale to i tak w dalszym ciągu nie jest duża liczba zwłaszcza, iż mówimy już o reprezentacji i najważniejszych jej spotkaniach. Wiadomo, że zawsze są one wyższe (tak jak MŚ w piłce czy chociażby teraz hokej na IO) od przeciętnych ratingów, ale nie przekłada się to na ogólne zainteresowanie. Wspomniane przez Ciebie mistrzostwa chyba nawet ja oglądałem. Tak samo jak wiele osób na IO hokej czy inne dyscypliny sportowe, ale tylko z jednego powodu: to są igrzyska i ogląda się w zasadzie wszystko. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby dzisiejszy mecz na TVPS Kanada - Szwajcaria kobiet miał większy słupek oglądalności od PLH. Czy to oznacza, że więcej osób interesuje się damskim hokejem ? ;)

Gdyby Polsat Sport był zdeterminowany do zdobycia tych praw, to Kmita wyrzuciłby więcej siana i prawa byłyby w ich posiadaniu. Najwyraźniej uznano jednak, że przebijanie oferty TVP nie niesie za sobą korzyści finansowych i po prostu jest to nieopłacalny biznes, co mnie zupełnie nie dziwi, bo zainteresowanie tym sportem w naszym kraju jest znikome. Widać to także w internecie, jedynie dwa portale nieoficjalne(nie liczę typowo klubowych), gdzie jak udziela się w sumie z 100-200 osób to i tak dobrze, jak na prawie 38-milionowy kraj jest wynikiem fatalnym. Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta - nie ma większego zapotrzebowania.

Na koniec jeszcze o zainteresowaniu hokejem w Polsce: 

:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Hokej.net z tego mi wiadomo notuje średnio 12k użytkowników dziennie. Tak czy siak naprawdę nie chce mi się wierzyć, że pojedynczą relację snookera w Polsce śledzi 100 tyś. osób, a portalów snookerowych w Polsce też jakiś wielkich niema, większość na zasadzie bloga. Inna sprawa, że w hokeju nie robi się nic w celu promocji wśród szarych obywateli, ale moim zdaniem dyscyplina i tak się rozwija. Z roku na rok jest coraz więcej drużyn amatorskich, co za tym idzie jest coraz więcej sklepów hokejowych - minimalnymi krokami idzie to wszystko do przodu. Poza tym osobiście częściej spotykam wzmianki o NHL, PLH, MŚ niż snookerze w jakiś faktach sportowych na TVN, Sportowym Wieczorze na TVP Info czy innych serwisach informacyjnych. To co my robimy na tym forum to też jest jakaś mała cegiełka w celu popularyzacji tej dyscypliny. 

Z hokejem problem jest taki, że jest to cholernie droga dyscyplina, w którą IMO można zagrać tylko w kilku miejscach w Polsce. Ile mamy krytych lodowisk, które pozwalają na grę w hokeja? Przecież w takim Poznaniu na Chwiałce to chyba swoje mecze nawet Wrocław rozgrywa łącznie z ośmioma innymi drużynami bodajże. Przez tą kasę zostaliśmy po prostu w tyle (braki w szkoleniu) i jest jak jest. Przecież jeszcze w 2002 roku graliśmy w Elicie. A hokej jest dyscypliną zyskującą znaczenie na świecie, wystarczy popatrzeć na Włochy, które starają się wstąpić do KHL, Anglików, którzy wdrażają plan odbudowy hokeja na wysokim poziomie czy nawet Chorwatów, którzy grają w KHL i mają na każdym meczu pełną arenę. To takie dowody, że jak ktoś weźmie się za promocję tej dyscypliny w naszym kraju to ma ona szansę zrównać się z siatką czy ręczna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opozice    6

Panowie, ale bądźmy poważni. Hokej to dekady tradycji w Polsce, środowisko, różne rozgrywki zawodowe i amatorskie, zaangażowani kibice (z dzisięcioma tysiącami to Dawida poniosło, ale jednak trzy razy w tygodniu te 5-6 tysięcy się zbiera na halach, by obejrzeć hokej wcale nie najwyższych lotów). Oczywiście, poziom jest denny, a dyscyplina moim zdaniem bardziej się zwija, niż rozwija. Ale w tej dyskusji, paradoksalnie, działa to na korzyść hokeja. Nieliczni, bo nieliczni, ale jednak istniejący kibice i środowisko hokejowe w Polsce kręci się wokół dyscypliny na trzecim-czwartym poziomie światowym. Powiedz hmmmmmm, ilu ludzi w Polsce interesuje się stricte krajowym snookerem? Nie chodzi mi o imprezę z międzynarodowymi gwiazdami. A o cykliczną frekwencję na krajowym podwórku, tydzień w tydzień itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
godzik    14

Nie odczuwam tego na kieszeni, więc w sumie nie wiem, ale TVP Sport było płatną telewizją zawsze, nie wliczaną do podstawowych abonamentów. Nie można tego też odebrać ze zwykłej anteny zbiorczej, więc zasięg tego kanału jest niższy od chociażby TVN'u, Polsatu i innych takich.

Porównywanie kanałów muzycznych, gdzie u mnie często takie grają, choć nikt nie patrzy, też nie jest na miejscu.

Tak się po prostu tworzy statystyki.

Inna rzecz, że nie porównujemy w tym wypadku właściwych lig. Dużo osób ogląda (wyżej czytałem, że nawet na żywo w tej Gdyni) snookera, ale mówimy tu o światowej czołówce.

Sądzisz, że gdyby zrobić mecz gwiazd ligi NHL w Polce to znalazłby się u nas obiekt, którego kibice nie zapełnią?

Właśnie porównywanie relacji snookera do relacji meczy naszej kadry, czy którychkolwiek reprezentacji jest odpowiednie. Ja na przykład nie widzę powodu oglądać spotkania, np. Jastrzębia z Podhalem, będąc kibicem Tychów, ale oglądając mecz reprezentacji nie patrzę przez pryzmat zawodników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pershing    1

Nie chcę żebyś zrozumiał mnie źle, ale nie każdą transmisję snookera ogląda 100k osób. To była jedna transmisja, finał MŚ, z Ronnim O'Sullivanem, czyli najbardziej popularnym "produktem" snookera na świecie.

Trzeba też oddać prezesowi federacji snookerowej, że on sam popularyzuje snookera. Szuka nowych sponsorów, nowych miejsc na turnieje, ale też nowych telewizji, którym można sprzedać prawa bo jakiś promocyjnych cenach, by snookera popularyzować. Jeśli się przyjmie, to wtedy stacje kupują już pełny pakiet, za pełne pieniądze.

W hokeju tego nie ma. NHL mało chętnie samo otwiera się na europejski rynek, tak samo europejski rynek nie otwiera się na NHL z powodu kiepskich godzin meczy. Za to w Europie nie może powstać żadna dobra liga, gdyż wszyscy najlepsi grają za oceanem. W ten sposób koło się zamyka, hokej jest mało popularny, a że hokej jest mało popularny to nie ma co go tutaj rozwijać i popularyzować, skoro większe pieniądze można wpompować w rynek amerykański, bądź rosyjski gdzie przyniesie to większy zysk.

Jedyna opcja zwiększenia popularności hokeja w Polsce, to wejście na całą Europę (bo do samej Polski nikt nie przyjdzie) jakieś nowej telewizji pokroju Eurosportu i wykupienie praw do NHL/KHL. Samym polskim hokejem nic nie zdziałamy, gdyż Polska to naród gdzie kibicuje się albo piłkarzom, albo tym którzy wygrywają. Jak skończy się Kowalczyk to nikt nie będzie oglądał biegów, itp. A hokej mamy jaki mamy i nie zanosi się na jakiś nagły skok w poziomie gry in plus.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Za to w Europie nie może powstać żadna dobra liga, gdyż wszyscy najlepsi grają za oceanem.

KHL nie jest według Ciebie dobrą ligą? ;) Oglądam ruską ligę niemal na równi z NHL i naprawdę nie narzekam na poziom niektórych spotkań. Nie brakuje tam dobrych grajków. Wiadomo, że to co innego niż NHL, inne zasady, inne lodowisko, ale nie ma co narzekać. Na żywo wygląda to świetnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pershing    1

Mając na myśli Europę mam na myśli Francję, Włochy, Niemce, itp. Patrząc na KHL to głownie Rosja + kilka klubów z "Europy wschodniej". Siłą rzeczy ta liga furory nie zrobi u nas, gdyż Polska to taki naród, który uważa, że to co ruskie, to złe. Nie chcę też za bardzo się mądrzyć o KHLu, gdyż pojęcie o tej lidze mam nikłe, ale z tego co wiem, to jest to liga na rynek stricte rosyjski, tak jak NHL jest na rynek amerykańsko-kanadyjski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Niemcy mają silną ligę DEL, mocno obstawioną przez kibiców. Włochy i Francja to cięższa sprawa, ale z tego co wiem i tam idzie to wszystko do przodu.

P.S. Tak na przekór wszystkiemu Polacy właśnie pokonali Białoruś 4:2 i wygrali turniej w Gdańsku z udziałem jeszcze reprezentacji Włoch i Węgier. Włochy i Białoruś to Elita, Węgry Dywizja 1A, a my 1B :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pershing    1

Ale niestety nie są to ligi, które przyczynią się do spopularyzowania hokeja w Polsce, a o tym tutaj rozprawiamy. Każdy przeciętny zjadacz chleba zna właśnie NHL lub KHL, bo są to po prostu najlepsze ligi świata. A gdy nawet zechce obejrzeć jakiś mecz w TV, to zobaczy, że nie ma nic i temat rzuci w kąt. A popularność hokeja w Niemczech czy we Włoszech to raczej mi zwisa, jak i pewnie reszcie tutaj :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
godzik    14

Dopóki reprezentacja nie wróci do Elity to nie będzie szybszej popularności hokeja u nas, ale dzisiaj Polacy pokazali, że są na dobrej drodze. Teraz niestety wszystko w rękach głównie PZHL, by rozwijać to co się zaczęło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Wiadomo, że sukces reprezentacji przyczyniłby się do szybkiego wzrostu popularności - przykład siatki i ręcznej. Tylko w hokeju znacznie ciężej się wybić, trzeba przejść przez szereg dywizji, a nie jak w siatce wygrać turniej eleminacyjny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opozice    6

Wiadomo, że sukces reprezentacji przyczyniłby się do szybkiego wzrostu popularności - przykład siatki i ręcznej. Tylko w hokeju znacznie ciężej się wybić, trzeba przejść przez szereg dywizji, a nie jak w siatce wygrać turniej eleminacyjny. 

Trzeba przede wszystkim nadrobić lata świetlne, które dzielą nas od elity (już nie mówię o absolutnym topie). I tu jest problem. Bo o ile nie ma bodaj ani jednego narodu, który traktowałby siatkówkę jako sport narodowy, a jest jedynie parę, w których siatkówka zajmuje 2.-3. miejsce. To z hokejem można wymienić parę, w których hokej to nr 1, i jeszcze więcej, w których hokej ma bardzo mocną pozycję.

Ale wracając do wątku hokej/snooker. Świadomość istnienia hokeja w Polsce jest powszechna. Przeciętny średnio zainteresowany sportem Kowalski z pewnością kojarzy Podhale, Oświęcim, jeśli starszy to hokejową Legię. Natomiast wcale nie jestem przekonany, czy przeciętny Kowalski ma świadomość istnienia jakichś krajowych rozgrywek w snookera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Majhell    5

Ja sam nie mam najmniejszego pojęcia o polskich rozgrywkach snookerowych, choć z przyjemnością oglądam w tv to co daje Eurosport, znam zasady i wiem kto jest dobry, kto średni a kto jest no name w tym sporcie. To tak dla przykładu.

Właśnie wróciłem z lodowiska, gdzie Polska ograła Białoruś drugi raz w historii naszego kraju. Nasz hokej nigdy nie będzie lepszy, jeżeli upadają takie ośrodki tego sportu jak Gdańsk. Hala była pełna, bo ludzi są głodni hokeja - który u nas już nie istnieje. Mamy zajebiście silną lige amatorską, zorganizowaną na super warunkach i to wszystko. Do póki tym sportem będą rządzić obecni władni nigdzie nie zajdziemy, jedynie do całkowitego upadku.

Jeżeli chodzi o samą reprezentację na turnieju, widać braki u zawodników na tle Białorusi ale idziemy w dobrym kierunku. Ruscy trenerzy potrafili coś zmienić, dopiero teraz to wychodzi i oby szło ku lepszemu dalej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta