• Ogłoszenia

• Dawid

Aktualizacja   2017.04.16

Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach
Dawid

Offseason 2017

Recommended Posts

Dawid    59

No to zaczynamy lato! Jeszcze fetujemy, świętujemy, ale dzieje się. Fleury zwolnił klauzulę NTC dla Las Vegas, czyli będziemy odkrywali Flowera i zapewne stracimy go za darmo. Co ciekawe Fleury zgodził się na to już w lutym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sanczo    0

Z jednej strony fajnie, MM zostanie u nas. Z drugiej strony tegoroczne PO pokazały, że posiadanie dwóch bardzo wysokiej klasy Goalie dużo daje drużynie. Bez MAF-a wątpię aby udało się przejść Caps w drugiej rundzie. Wierzę jednak, że Pens wyciągną kolejnego królika z kapelusza, znajdą następnego MM czy też Jake.

Jeszcze słowo apropos MAF-a, skoro zgodził się na to w lutym to tym bardziej należy go podziwiać, że pomimo iż wiedział, że odejdzie udało mu się utrzymać tak wysoki poziom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
crosby8771    8

A wiec tak MAF ma swój wiek wiadomo ale jest był w Pens od początku kiedy zacząlem im kibicować jakieś 10 lat temu jakoś nie wyobrażam sobie braku Maf-a ale jest Murray który zapewne będzie jedynką bardzo długo co do drugiego bramkarza zapewne będzie to Jarry zacznie może nie regularnie ale będzie nabieral doświadczenia w nhl i mam nadzieję że będzie trzymal solidny poziom w bramce. Klasa Flowera wiedział w lutym że odejdzie jeśli go wezmie LV a mimo to dawał z siebie wszystko i pomógł pokonać nam CBJ oraz Caps szacun dla niego za 1 Stana dal nas za mojej kadencji 2009 no i wszystkiego dobrego trzeba mu życzyć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
crosby8771    8

Zapomnialem jeszcze dodać o Kesselu dla mnie to taki zawodnik u nas jak Hossa w Chicago nie miał okazji grać w Finale ale cale życie nie mógł wygrać Stanleya przyszedł do Pens i odrazu dwa ma pięknie Hossa wiemy jak z nim było Porażki w barwach Pens (2008 z Detroit) w barwach Detroit (2009 z nami w Finale :D) aż trafił do Chicago i w 2010 wygrał ma na koncie 3 Stany może i na to licze żę Kessel doczeka jeszcze tego 3 w barwach PENS wspaniale by bylo wygrywac co rok ale tak się nie da chociaż jeśli utrzymamy ten skład mamy na to szanse i wroci Letang :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Daniel    0

Hmmm, faktycznie MAF dal z siebie wszystko ale kto by nie dal walczac o pewnie swoj ostatni w karierze puchar. Zanim bowiem LV bedzie gralo w play offach to sporo wody w Wiśle uplynie i kto wie czy nie bedzie juz na emeryturze. Nikt z ambicjami na ukoronowanie kariery by nie odpuścił. 

Podziekowania mu sie naleza za te wszystkie lata - to oczywiste :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Daniel    0
14 minut temu, crosby8771 napisał:

Zapomnialem jeszcze dodać o Kesselu dla mnie to taki zawodnik u nas jak Hossa w Chicago nie miał okazji grać w Finale ale cale życie nie mógł wygrać Stanleya przyszedł do Pens i odrazu dwa ma pięknie Hossa wiemy jak z nim było Porażki w barwach Pens (2008 z Detroit) w barwach Detroit (2009 z nami w Finale :D) aż trafił do Chicago i w 2010 wygrał ma na koncie 3 Stany może i na to licze żę Kessel doczeka jeszcze tego 3 w barwach PENS wspaniale by bylo wygrywac co rok ale tak się nie da chociaż jeśli utrzymamy ten skład mamy na to szanse i wroci Letang :)

Wg mnie powinnismy jeszcze wzmocnic obrone bo wypada ktos pokroju Letanga i mamy problem. Bardziej wyrownac ta formacje nawet kosztem ataku.

Maatta by jeszcze przehandlowal bo wg mnie za dużo bledow popełnia. Nie jest pewnym punktem druzyny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59
15 godzin temu, sanczo napisał:

Z jednej strony fajnie, MM zostanie u nas. Z drugiej strony tegoroczne PO pokazały, że posiadanie dwóch bardzo wysokiej klasy Goalie dużo daje drużynie. Bez MAF-a wątpię aby udało się przejść Caps w drugiej rundzie. Wierzę jednak, że Pens wyciągną kolejnego królika z kapelusza, znajdą następnego MM czy też Jake.

Jeszcze słowo apropos MAF-a, skoro zgodził się na to w lutym to tym bardziej należy go podziwiać, że pomimo iż wiedział, że odejdzie udało mu się utrzymać tak wysoki poziom.

Ale taka osoba już jest. Tristan Jarry, który teraz będzie backupem i ma za sobą debiut pod koniec sezonu. Jarry miał być talentem większym od Murraya i kto wie czy nim nie będzie. O bramkę Penguins to ja bym się nie martwił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opozice    6

Coś mi tu, Dawid, nie pasuje. Twój pesymizm nie naciska na panic button, gdy myślisz o grze dwoma młodymi i w gruncie rzeczy mało jeszcze doświadczonymi bramkarzami? Ja wiem, że Murray przeżył już w tej lidze wszystko co było do przeżycia. Ale to wciąż mlodziutki zawodnik i w gruncie rzeczy nie wiemy, jak zareaguje np. na drastyczną obniżkę formy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
crosby8771    8
5 hours ago, opozice said:

Coś mi tu, Dawid, nie pasuje. Twój pesymizm nie naciska na panic button, gdy myślisz o grze dwoma młodymi i w gruncie rzeczy mało jeszcze doświadczonymi bramkarzami? Ja wiem, że Murray przeżył już w tej lidze wszystko co było do przeżycia. Ale to wciąż mlodziutki zawodnik i w gruncie rzeczy nie wiemy, jak zareaguje np. na drastyczną obniżkę formy.

Trzeba byc dobrej nadziei damy rade z Murrayem i Jarrym zobaczymy co prawda sezon dopiero w pazdzierniku ale po tym co zrobil Murray w PO rok temu i co robil w RS w ostatnio zakończonym oraz PO trzeba byc dobrej myśl nie ma po prostu innej opcji :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59
5 godzin temu, opozice napisał:

A co chcesz tracić zawodników na transfery i burzyć trzon drużyny? Czy podpisywać kogoś z UFA za głupie sumy? Kto tam na UFA jest... Lehner, Kuemper, Elliott... Czułbyś się z nimi lepiej w bramce zamiast Jarry'ego? Bo ja nie. 

Przecież o to w tym wszystkim chodzi. Nie patrzymy już na Murraya przez pryzmat rookie tylko jako jedynka w drużynie. Jedynka nie potrzebuje kogoś do tandemu tylko kogoś kto zagra w meczach day to day. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
crosby8771    8
37 minutes ago, Dawid said:

Kolejny odcinek All Access dla Was ---> http://www.penguins.pl/news/show/all-access-quest-for-the-2017-stanley-cup-czwarty-odcinek

Wczoraj na paradzie 650 tysięcy osób - piękny wynik patrząc na to, że miasto ma 330 tysięcy mieszkańców oficjalnie :) Ludzie zjechali się z całego USA ;) 

Oglądałem również :) Najlepsza była osoba która trzymała transparent proszę adoptujcie mnie moja rodzina to fani Rangers ten moment mnie rozbawił na dobre ;) a co do 650 tysięcy ludzi to prawie drugie tyle co mieszka w Pittsburghu także wynik niesamowity :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opozice    6
18 hours ago, Dawid said:

A co chcesz tracić zawodników na transfery i burzyć trzon drużyny? Czy podpisywać kogoś z UFA za głupie sumy? Kto tam na UFA jest... Lehner, Kuemper, Elliott... Czułbyś się z nimi lepiej w bramce zamiast Jarry'ego? Bo ja nie. 

Nie jest istotne, co ja chcę. Jedynie uważam, że twierdzenie, że w PIT bramka jest w 100% zabezpieczona jest w tym momencie nieweryfikowalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Daniel    0

Tez mysle ze o bramke nie trzeba sie martwic. MM da sobie rade na jedynce. Bez dwoch zdan. Bardziej bym sie obrona martwil.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59
2 godziny temu, opozice napisał:

Nie jest istotne, co ja chcę. Jedynie uważam, że twierdzenie, że w PIT bramka jest w 100% zabezpieczona jest w tym momencie nieweryfikowalne.

Tak jak mówię cała istota w wykonywaniu tego ruchu z Flowerem jest taka, że Murray nie jest żaden rookie tylko jedynka pełnoprawna. Trudno, że młody. MAF też był młody i też był jedynką ;) A jak nie wypali? No to cóż, miernota drużyny, szukanie rozpaczliwie backupa, ale to chyba szanse jakieś na poziomie 1% ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

http://www.penguins.pl/news/show/czyszczenie-szatni-pozegnanie-fleury039ego-informacje-o-nowych-kontraktach

Garść najnowszych newsów.

Nie rozumiem trochę taktyki Jima z UFAskami. Szczególnie z Bonino... Powinniśmy z nim negocjować już teraz, a nie mówić żeby poszli sobie zbadać rynek... Bones najważniejszy. Fajne deklaracje Kunitza i Schultza, że chcą zostać w Pittsburghu. Pierwszy mówił nawet, że kasa nie jest ważna. Zobaczymy... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
crosby8771    8

Młody prospekt Filip Gustavsson podpisał 3-letni kontrakt z Pens no to mamy 3 bramkarzy zapewne na farmie będzie jako Backup Tristana Jarry`ego który zaś będzie Backupem Murray`a ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59

Gustavsson zostaje w Szwecji na kolejny sezon. Jego umowa rozpocznie się w momencie gdy zacznie grać za oceanem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sanczo    0

Mam pytanie do osób lepiej znających się na expansion draft. Jak ta reguła

- All first- and second-year professionals, as well as all unsigned draft choices, will be exempt from selection (and will not be counted toward their club's applicable protection limits).

ma się do sytuacji Penguins w bramce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
robertbham    3

Take sobie czytam newsy dzisiaj i widzę że Drouin poszedł do Haba za jakiegoś obrońcę, szkoda bo chciałem tego gościa u nas, pasowałby idealnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59
15 godzin temu, sanczo napisał:

Mam pytanie do osób lepiej znających się na expansion draft. Jak ta reguła

- All first- and second-year professionals, as well as all unsigned draft choices, will be exempt from selection (and will not be counted toward their club's applicable protection limits).

ma się do sytuacji Penguins w bramce.

Nijak, nie można dwóch bramkarzy zabezpieczyć. A Fleury ma NTC więc w rezultacie i tak Murray byłby wolny. Ale dzięki tej zasadzie nikt nie może nam zakosić Guentzela i Sheary'ego np

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dawid    59
11 godzin temu, robertbham napisał:

Take sobie czytam newsy dzisiaj i widzę że Drouin poszedł do Haba za jakiegoś obrońcę, szkoda bo chciałem tego gościa u nas, pasowałby idealnie

A ja bym wolał "tego obrońcę" u nas bo Sergaczjew to nie jest ogórek ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
opozice    6

Jestem ciekawy na ile namieszali nam Red Wings nie osłaniając Mrazka. Bogu dzięki MAF podreperował swój wizerunek tegorocznymi playoffami, bo w przeciwnym razie wyciąganie Fleury'ego przez Vegas byłoby trudne do uzasadnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta