• Ogłoszenia

    • Dawid

      Aktualizacja   2017.04.16

      Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach

Recommended Posts

Mam na imię Kamil i pochodzę spod Wrocławia, ale we Wrocławiu spędzam zawodowo większość czasu. Chciałbym tytułem przywitania napisać parę słów o tym jak zaczęła się moja przygoda z Pingwinami.

U mnie było typowo jak u wielu innych osób. Zaczęło się od dobrze znanej serii EA Sports NHL 2002. Jakoś wtedy dokonałem chyba takiego intuicyjnego wyboru ulubionej drużyny i tak mi zostało. Pamiętam, że wtedy grając w NHL spodobała mi się nazwa organizacji, logo i zawodnicy. Poza Mario Lemieux pamiętam jeszcze paru hokeistów, o których nie miałem wówczas zielonego pojęcia jak Straka, Nieminen, Kovalev czy Morozov (patrząc teraz w roster z tamtego okresu kojarzy mi się część nazwisk z gry). Hokej w północnoamerykańskim wydaniu poprzez otoczkę gry wydał mi się bardzo interesujący i to chyba był impuls, który spowodował, że przypadkowo spróbowałem obejrzeć prawdziwy mecz Pingwinów w 2009r. To była chyba końcówka regular season i na tyle mi się spodobało, że chciałem koniecznie obejrzeć playoffy. Oglądałem od początku te wszystkie mecze PO na żywo. Pamiętam niesamowitą serię z Waszyngtonem, a także świetny finał z Detroit. Miałem szczęście, że to oglądanie przypadło na sezon mistrzowski. Z tamtego okresu udało mi się kupić za pośrednictwem mojego kolegi z Kanady dwa tshirty - jeden z logo Pens i nazwiskiem Crosby'ego na plecach, a drugi z Pucharem i rosterem na plecach. Później przyszła przerwa spowodowana brakiem pogodzenia oglądania meczów live z funkcjonowaniem na co dzień. Przerwa owa trwała do 2016 r. We wrześniu przypadkowo dowiedziałem się, że Pingwiny znowu wygrały Stana i pomyślałem, że fajnie byłoby znowu się wciągnąć w oglądanie, a to akurat była końcówka preseasonu. Zobaczyłem kalendarz i pomyślałem, że czemu nie. Dodatkowo udało mi się znaleźć miejsca gdzie można obejrzeć mecze niejako z powtórki dzień czy dwa po spotkaniu, więc obejrzałem cały sezon w 90% z powtórki. Oprócz kilku meczów sezonu zasadniczego oglądałem na żywo półfinały i finały playoffs. Dzisiaj trwa już kolejny sezon, który oglądam w całości. Tym razem w głównej mierze już na żywo poza paroma wyjątkami (siła wyższa). Staram się też w miarę sił i możliwości śledzić inne organizacje i najciekawsze spotkania choćby z powtórki. W każdym razie podsumowując to moje przywitanie hokej sprawia mi obecnie bardzo dużą frajdę i wygląda na to, że wciągnąłem się nie wiem czy na dobre, ale na pewno na dłużej niż wcześniej.

PS. W 2009 r. też zdarzało mi się śledzić polskie forum Pingwinów i czasem udzielać. Nie wiem tylko czy to było to forum, czy jakieś wcześniejsze. W każdym razie cieszę się, że grono fanów zarówno NHL jak i (co najważniejsze) naszej organizacji jest całkiem spore w Polsce i widać, że wiele osób ma dużą wiedzę o samej grze oraz rozgrywkach. Ja staram się krok po kroku niwelować swoje braki i nieśmiało udzielać na forum, chociaż często czuję się jak uczniak czytając innych ;)) 

No to tyle tego przydługiego tekstu. Dzięki jeśli ktoś dotarł do tego miejsca. Wypada mi życzyć Wam i sobie kolejnych emocjonujących meczów naszej drużyny i oby nasi ulubieńcy sprawiali nam więcej radości niż w ostatnich miesiącach :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz