• Ogłoszenia

• Dawid

Aktualizacja   2017.04.16

Forum zostało zaktualizowane. Gdyby ktoś miał problemy proszę o kontakt. Będziemy je dopracowywać w następnych tygodniach

Recommended Posts

Mam na imię Kamil i pochodzę spod Wrocławia, ale we Wrocławiu spędzam zawodowo większość czasu. Chciałbym tytułem przywitania napisać parę słów o tym jak zaczęła się moja przygoda z Pingwinami.

U mnie było typowo jak u wielu innych osób. Zaczęło się od dobrze znanej serii EA Sports NHL 2002. Jakoś wtedy dokonałem chyba takiego intuicyjnego wyboru ulubionej drużyny i tak mi zostało. Pamiętam, że wtedy grając w NHL spodobała mi się nazwa organizacji, logo i zawodnicy. Poza Mario Lemieux pamiętam jeszcze paru hokeistów, o których nie miałem wówczas zielonego pojęcia jak Straka, Nieminen, Kovalev czy Morozov (patrząc teraz w roster z tamtego okresu kojarzy mi się część nazwisk z gry). Hokej w północnoamerykańskim wydaniu poprzez otoczkę gry wydał mi się bardzo interesujący i to chyba był impuls, który spowodował, że przypadkowo spróbowałem obejrzeć prawdziwy mecz Pingwinów w 2009r. To była chyba końcówka regular season i na tyle mi się spodobało, że chciałem koniecznie obejrzeć playoffy. Oglądałem od początku te wszystkie mecze PO na żywo. Pamiętam niesamowitą serię z Waszyngtonem, a także świetny finał z Detroit. Miałem szczęście, że to oglądanie przypadło na sezon mistrzowski. Z tamtego okresu udało mi się kupić za pośrednictwem mojego kolegi z Kanady dwa tshirty - jeden z logo Pens i nazwiskiem Crosby'ego na plecach, a drugi z Pucharem i rosterem na plecach. Później przyszła przerwa spowodowana brakiem pogodzenia oglądania meczów live z funkcjonowaniem na co dzień. Przerwa owa trwała do 2016 r. We wrześniu przypadkowo dowiedziałem się, że Pingwiny znowu wygrały Stana i pomyślałem, że fajnie byłoby znowu się wciągnąć w oglądanie, a to akurat była końcówka preseasonu. Zobaczyłem kalendarz i pomyślałem, że czemu nie. Dodatkowo udało mi się znaleźć miejsca gdzie można obejrzeć mecze niejako z powtórki dzień czy dwa po spotkaniu, więc obejrzałem cały sezon w 90% z powtórki. Oprócz kilku meczów sezonu zasadniczego oglądałem na żywo półfinały i finały playoffs. Dzisiaj trwa już kolejny sezon, który oglądam w całości. Tym razem w głównej mierze już na żywo poza paroma wyjątkami (siła wyższa). Staram się też w miarę sił i możliwości śledzić inne organizacje i najciekawsze spotkania choćby z powtórki. W każdym razie podsumowując to moje przywitanie hokej sprawia mi obecnie bardzo dużą frajdę i wygląda na to, że wciągnąłem się nie wiem czy na dobre, ale na pewno na dłużej niż wcześniej.

PS. W 2009 r. też zdarzało mi się śledzić polskie forum Pingwinów i czasem udzielać. Nie wiem tylko czy to było to forum, czy jakieś wcześniejsze. W każdym razie cieszę się, że grono fanów zarówno NHL jak i (co najważniejsze) naszej organizacji jest całkiem spore w Polsce i widać, że wiele osób ma dużą wiedzę o samej grze oraz rozgrywkach. Ja staram się krok po kroku niwelować swoje braki i nieśmiało udzielać na forum, chociaż często czuję się jak uczniak czytając innych ;)) 

No to tyle tego przydługiego tekstu. Dzięki jeśli ktoś dotarł do tego miejsca. Wypada mi życzyć Wam i sobie kolejnych emocjonujących meczów naszej drużyny i oby nasi ulubieńcy sprawiali nam więcej radości niż w ostatnich miesiącach :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta